Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Światowy Dzień Chorego ogłoszony przez Papieża

W dniu 11.02.2014r. w Naszym Domu odbyła się uroczysta Msza Św. odprawiona przez ks. Mirosława Przechowskiego. Mieszkańcy, którzy wyrazili swą wolę mogli przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.

 

Swiatowy dzień chorego - święto chrześcijańskie obchodzone corocznie 11 lutego , ustanowione przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w liście dla przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenza Angeliniego. Miało to miejsce w 75 . rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie błogosławionego papieża.

Święto obchodzone jest w dniu wspominania w Kościele powszechnym pierwszego objawienia Maryi w Lourdes.

Ogólnoświatowe obchody tego dnia odbywają się co roku w którymś z sanktuariów maryjnych na świecie. Celem tych obchodów jest koniecznośc zapewnienia lepszej opieki chorym , dowartościowanie cierpienia chorych na płaszczyznie ludzkiej, a przede wszystkim duchowej, Kolejnym bardzo ważnym celem jest włączenie w duszpasterstwo służby zdrowia wspólnot chrześcijańskich rodzin zakonnych oraz popieranie zaangażowania wolontariatu.

Tradycyjnie , w tym dniu zostało odczytane przemówienie dotyczące obchodów wyżej wymienionego dnia zebraliśmy się na wspólnym poczęstunku.

Wyszukiwarka

Aktualności

Ogłoszenie konkursu

Ogłoszenie konkursu

1. Zarządzenie Nr 5/2018r. 

2. Regulamin

3. Ogłoszenie Dyrektora

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych 2016

W dniu 05.05.2016 w DPS w Damaszce odbył y się obchody " Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych" to doskonała okazja do pokazanie ich możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne i mentalne, które utrudniają im prowadzenie normalnego życia. Nasi mieszkańcy odczytali wiersz, którego autorem był nasz mieszkaniec Paweł Łuczyński.

Więcej…

Życie to teatr

W Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie dnia 13 maja 2016 po raz dwunasty Środowiskowe Domy Samopomocy w Tczewie zorganizowały, Przegląd Twórczości Teatralnej „Życie to teatr”.

Więcej…