Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

"Noc Świętojańska nad Zatoką "w Stegnie

Noc Świętojańska - zwana też Kupałą od imienia prasłowiańskiego boga płodności - to obchodzone od najdawniejszych czasów święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości, Kultywowano je na obszarach zamieszkiwanych przez ludy słowiańskie, bałtyckie, germańskie i celtyckie.

My pojechaliśmy świętować do Stegny. Na początku ceremonialnie puszczaliśmy wykonane w terapii wianki, a następnie bawiliśmy się przy muzyce. Nie zabrakło konkursów i poczęstunku. Mieszkaniec Witek odnalazł Kwiat Paproci, który był schowany na terenie Domu i otrzymał nagrodę. Chociaż tego dnia padał deszcz to i tak wszyscy mieli super humory i świetnie się bawili. To był udany dzień.

Wyszukiwarka

Aktualności

Ogłoszenie konkursu

Ogłoszenie konkursu

1. Zarządzenie Nr 5/2018r. 

2. Regulamin

3. Ogłoszenie Dyrektora

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych 2016

W dniu 05.05.2016 w DPS w Damaszce odbył y się obchody " Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych" to doskonała okazja do pokazanie ich możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne i mentalne, które utrudniają im prowadzenie normalnego życia. Nasi mieszkańcy odczytali wiersz, którego autorem był nasz mieszkaniec Paweł Łuczyński.

Więcej…

Życie to teatr

W Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie dnia 13 maja 2016 po raz dwunasty Środowiskowe Domy Samopomocy w Tczewie zorganizowały, Przegląd Twórczości Teatralnej „Życie to teatr”.

Więcej…