• image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

 

Praca Farmera nagrodzona polską gościnnością

Dzień Pieczonego Ziemniaka

Dnia 08 września 2015r. na terenie DPS w Damaszce, odbyła się coroczna impreza „Dzień pieczonego ziemniaka”. Mimo że pogoda nie rozpieszczała to samopoczucie mieszkańców i zaproszonych gości było słoneczne.

 

Na stołach były tradycyjne potrawy; bigos, pieczony ziemniak z sosem czosnkowym, zupa grzybowa i pyszny chleb ze smalcem oraz kiełbaska z grilla. Na deser drożdżówka z owocami. Personel oraz wolontariusze programu ,,Pomaganie jest piękne" przebrani byli na styl – farmera, o oprawę muzyczną zadbał zespół ,,Big Band" z DPS Damaszka. Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas zespół lekarsko - terapeutyczny ze Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych ze Starogardu Gd, sołtys Sławomir Kurczyna, Klub Seniora z Kłodawy oraz przyjaciele Domu. Urząd Starosta Powiatowego w Tczewie reprezentował pan Adam Klimczak. O zabranie głosu poproszono dr n. medycznych Macieja Dziurkowskiego specjalistę psychiatrii, nawiązał on do osoby św. p. Władysława Żakowskiego psychiatry, który sprawował opiekę medyczną w Domu. Kulminacją wystąpienia było uroczyste odsłonięcie portretu wykonanego przez mieszkańca Andrzeja Kuźmicza. Nie mogło zabraknąć licznych konkurencji sportowych (łowienie ziemniaka wędką, bieg po trawie na nartach w parach, rzucanie ziemniakami do leżących na ziemi obręczy oraz wykonywanie w parach pieczątek z ziemniaków). Wszystkie osoby, które brały udział w zawodach otrzymały nagrodę. Mieszkańcom biorących czynny udział w zajęciach ogrodniczych w ramach rehabilitacji społecznej przyznano nagrody, które wręczył dyrektor DPS pan Arkadiusz Kiemczyński..

 wspólna zabawa

Wyszukiwarka

Aktualności

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych 2016

W dniu 05.05.2016 w DPS w Damaszce odbył y się obchody " Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych" to doskonała okazja do pokazanie ich możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne i mentalne, które utrudniają im prowadzenie normalnego życia. Nasi mieszkańcy odczytali wiersz, którego autorem był nasz mieszkaniec Paweł Łuczyński.

Więcej…

Życie to teatr

W Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie dnia 13 maja 2016 po raz dwunasty Środowiskowe Domy Samopomocy w Tczewie zorganizowały, Przegląd Twórczości Teatralnej „Życie to teatr”.

Więcej…

Gramy Fair-Play

 

W kwietniu na stadionie 700-lecia w Pszczółkach, nasi mieszkańcy brali udział w Integracyjnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przechodni Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie. W tej batalii nasza drużyna zajęła 2 miejsce, brały udział 4 drużyny z ośrodków: Kolnik, Starogard, Rudno i Damaszka.

Więcej…