Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Wycieczka do Łeby

30 sierpnia 2015r.już od godziny 4.30 rano byliśmy na nogach. Musieliśmy na godz. 6.00 dojechać do Kłodawy gdzie czekał na nas autokar. Dzięki zaproszeniu Klubu Seniora w Kłodawie udaliśmy się na zwiedzanie Słowiańskiego Parku Narodowego gdzie zwiedzaliśmy Skansen w Klukach.

Historia opowiedziana przez naszą przewodniczkę o dawno zamieszkałych na tym terenie Słowińcach była niezwykle ciekawa. Mieliśmy wyjątkową okazję obejrzeć szachulcowe chałupy z pełnym wyposażeniem rzeczy codziennego użytku. Kolejnym punktem wycieczki było oceanarium W Sarbsku gdzie zjedliśmy dobry obiad i przenieśliśmy się do świata prehistorycznych zwierząt morskich zaczynając od pokazu 3D a kończąc na alejce, na której kolejno mogliśmy oglądać makiety zwierząt morskich, muzeum marynarskie, wrak statku do góry nogami, wszystkie morskie miniatury polskich latarni. Największe wrażenie zrobił jednak na nas pokaz umiejętności fok prezentowanych przez 3 trenerów. Usatysfakcjonowani i zmęczeni udaliśmy się jeszcze do Łeby obejrzeć muzeum motyli gdzie mieliśmy jeszcze chwilę dla siebie. Dziękujemy za możliwość udziału wycieczce Klubowi Seniora w Kłodawie. tekst: Monika Galewska

 

 

Wyszukiwarka

Aktualności

Ogłoszenie konkursu

Ogłoszenie konkursu

1. Zarządzenie Nr 5/2018r. 

2. Regulamin

3. Ogłoszenie Dyrektora

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych 2016

W dniu 05.05.2016 w DPS w Damaszce odbył y się obchody " Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych" to doskonała okazja do pokazanie ich możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne i mentalne, które utrudniają im prowadzenie normalnego życia. Nasi mieszkańcy odczytali wiersz, którego autorem był nasz mieszkaniec Paweł Łuczyński.

Więcej…

Życie to teatr

W Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie dnia 13 maja 2016 po raz dwunasty Środowiskowe Domy Samopomocy w Tczewie zorganizowały, Przegląd Twórczości Teatralnej „Życie to teatr”.

Więcej…