Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Pomorski festiwal Małych Form

23 listopada uczestniczyliśmy w projekcie Pomorskiego festiwalu Małych Form Artystycznych „Nasz Dom Nasze Życie”. Celem projektu było inspirowanie do podjęcia aktywności artystycznej i integracji mieszkańców - osób niepełnosprawnych, zamieszkujących w domach pomocy społecznej.

 

 

Wykonany przez naszych mieszkańców film miał łamać stereotypy. Organizatorem projektu była Fundacja Słoneczna Jesień działająca przy DPS w Gdyni. Wg. zadania konkursowego przygotowaliśmy wiersz napisany przez mieszkańca - pana Pawła Łuczyńskiego pt. „Kochamy podróże spełniamy marzenia” oraz film reżyserii Moniki Matyla - kier. Terapii Zajęciowej. Zaprezentowany wiersz oraz film obrazował aktywną stroną życia naszego domu. Przekazaną treścią chcieliśmy dać do zrozumienia, że życie tylko wtedy ma sens gdy dążymy do osiągania celów związanych z realizacją naszych marzeń. Pracownicy i mieszkańcy biorący udział w realizacji projektu.

autor: Monika Galewska

Wyszukiwarka

Aktualności

Ogłoszenie konkursu

Ogłoszenie konkursu

1. Zarządzenie Nr 5/2018r. 

2. Regulamin

3. Ogłoszenie Dyrektora

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych 2016

W dniu 05.05.2016 w DPS w Damaszce odbył y się obchody " Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych" to doskonała okazja do pokazanie ich możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne i mentalne, które utrudniają im prowadzenie normalnego życia. Nasi mieszkańcy odczytali wiersz, którego autorem był nasz mieszkaniec Paweł Łuczyński.

Więcej…

Życie to teatr

W Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie dnia 13 maja 2016 po raz dwunasty Środowiskowe Domy Samopomocy w Tczewie zorganizowały, Przegląd Twórczości Teatralnej „Życie to teatr”.

Więcej…