Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Szkolenia dla wszystkich pracowników DPS

 

 Wywiadu udzieliła kierownik działu pani Emilia Rzeniecka 

Pani Emilio, w ostatnim czasie w DPS odbywają się szkolenia dla wszystkich pracowników, tematem szkoleń jest: „Efektywne komunikowanie się pracowników zespołu terapeutyczno-opiekuńczego z mieszkańcami psychicznie chorymi w Domu Pomocy Społecznej”. Proszę powiedzieć dlaczego taka tematyka?

 

 W pracy z człowiekiem efektywne komunikowanie się jest niezbędnym warunkiem do zaistnienia prawidłowych relacji. Chcemy być rozumiani przez drugą osobę i jednocześnie chcemy rozumieć. Prawidłowe komunikowanie się z osobą chorą psychicznie nie pozwala na jej izolacje i osamotnienie społeczne. Pokonuje ona swoje lęki, bariery i granice. Pracownicy zespołu terapeutyczno-opiekuńczego w codziennej pracy poprzez postawę i komunikowanie się podnoszą jakość świadczonych usług rehabilitacji społecznej, dążą do uspołecznienie mieszkańców i prawidłowego funkcjonowania w życiu społecznym.

Wyszukiwarka

Aktualności

Ogłoszenie konkursu

Ogłoszenie konkursu

1. Zarządzenie Nr 5/2018r. 

2. Regulamin

3. Ogłoszenie Dyrektora

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych 2016

W dniu 05.05.2016 w DPS w Damaszce odbył y się obchody " Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych" to doskonała okazja do pokazanie ich możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne i mentalne, które utrudniają im prowadzenie normalnego życia. Nasi mieszkańcy odczytali wiersz, którego autorem był nasz mieszkaniec Paweł Łuczyński.

Więcej…

Życie to teatr

W Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie dnia 13 maja 2016 po raz dwunasty Środowiskowe Domy Samopomocy w Tczewie zorganizowały, Przegląd Twórczości Teatralnej „Życie to teatr”.

Więcej…