Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Zwiedzanie Gdańskiego Ratusza

 

Dnia 02.02.2016 nasi mieszkańcy: Ela Wnuk, Jarek Napierski, Paweł Łuczyński, Tadeusz Skonieczny, Henryk Obremski i Jan Przewoźny, wraz z opiekunami Robertem Kamińskim i Jarosławem Stojałowskim, pojechali do Gdańska zwiedzać Gdański Ratusz.

W Ratusz Głównym spotkaliśmy się z panią Marta, która oprowadzała nas po salach Ratusza i przedstawiała ich historie. Ratusz powstawał etapami – jego początki datuje się od połowy XIV w. mówi pani Marta. Niestety w okresie wojennym Ratusz uległ całkowitemu zniszczeniu, to co dzisiaj widzimy jest w większości rekonstrukcją dodaje pani Marta . Zwiedzaliśmy wnętrza Ratusza, czyli Wielką Salę Wety (Sala Biała), w której obecnie odbywają się uroczystości oraz Wielką Salę Rady (Sala Czerwona), gdzie główną ozdobą Sali jest oryginalny kominek. Nie jest to jednak kominek - bo w latach swojej świetności, służył jako tajemne przejście dla Rady Miasta i Burmistrzów . Nad naszymi głowami widnieje majestatyczny, pięknie rzeźbiony sufit, który zachował się w oryginale.

 

Wyszukiwarka

Aktualności

Ogłoszenie konkursu

Ogłoszenie konkursu

1. Zarządzenie Nr 5/2018r. 

2. Regulamin

3. Ogłoszenie Dyrektora

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych 2016

W dniu 05.05.2016 w DPS w Damaszce odbył y się obchody " Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych" to doskonała okazja do pokazanie ich możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne i mentalne, które utrudniają im prowadzenie normalnego życia. Nasi mieszkańcy odczytali wiersz, którego autorem był nasz mieszkaniec Paweł Łuczyński.

Więcej…

Życie to teatr

W Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie dnia 13 maja 2016 po raz dwunasty Środowiskowe Domy Samopomocy w Tczewie zorganizowały, Przegląd Twórczości Teatralnej „Życie to teatr”.

Więcej…