Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Zwiedzanie TVP3 Gdańsk

Kolejny przystanek naszej wycieczki, to zwiedzanie TVP3 Gdańsk. Naszą delegację bardzo serdecznie przywitała pani Róża Malcher - Główny Specjalista. Pani Róża była naszym przewodnikiem.

 

W trakcie zwiedzania tzw. „Dużego Studia” zwróciliśmy uwagę na dużą ilość wiszących reflektorów służących do oświetlenia studia. Dowiedzieliśmy się, że zostały dokonane pomiary i wyliczenie, gdy są wszystkie włączone - jaką ilość energii zużywają wszystkie reflektory. Na podstawie tych wyliczeń stwierdzono, że użyty pobór energii - wystarczy na oświetlenie miejscowości Żukowo. Duże wrażenie wywarło na nas „Małe Studio” w którym powstaje serwis informacyjny „ Panorama” i „Prognoza Pogody”. Nasi mieszkańcy mogli przez chwile poczuć się jak zawodowi prezenterzy telewizyjni zapowiadając informacje. Pan Paweł zapowiedział: przyjazd do telewizji mieszkańców z DPS w Damaszce, a pani Ela przedstawiła prognozę pogody na najbliższy dzień. Na zakończenie pobytu wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie ze znanym prezenterem telewizyjnym panem Piotrem Świącem.

 

Wyszukiwarka

Aktualności

Ogłoszenie konkursu

Ogłoszenie konkursu

1. Zarządzenie Nr 5/2018r. 

2. Regulamin

3. Ogłoszenie Dyrektora

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych 2016

W dniu 05.05.2016 w DPS w Damaszce odbył y się obchody " Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych" to doskonała okazja do pokazanie ich możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne i mentalne, które utrudniają im prowadzenie normalnego życia. Nasi mieszkańcy odczytali wiersz, którego autorem był nasz mieszkaniec Paweł Łuczyński.

Więcej…

Życie to teatr

W Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie dnia 13 maja 2016 po raz dwunasty Środowiskowe Domy Samopomocy w Tczewie zorganizowały, Przegląd Twórczości Teatralnej „Życie to teatr”.

Więcej…