Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Współczesny dżentelmen!

Dnia 28 stycznia w Naszym Domu, gościła „Grupa Artystyczna Chorągiew Zaciężna Apis” z Gniewu, pod wodzą Wielkiego Mistrza „Jancentego z Ordowa” zawitała w progi naszego domu. Nasi mieszkańcy mieli niecodzienną okazje, poznania i wysłuchania historii polskiego rycerstwa.

 

Dla chętnych i odważnych mieszkańców, była to doskonała okazja, wcielenia się w rolę rycerza. Doświadczyli też, ile pracy i wysiłku wymaga nałożenie na siebie zbroi rycerskiej oraz jaką siłę i umiejętności musiał posiadać rycerz w czasie walki. Mieszkańcy w trakcie przedstawienia usłyszeli co cechowało rycerza, jakie posiadał zalety i jakie musiał spełniać warunki aby zostać rycerzem. Dowiedzieli się , że „prawdziwy rycerz” to nie tylko człowiek , który nosi zbroje i walczy - ale co najważniejsze, że jest to człowiek, którego cechuje: odwaga, siła fizyczna, moralność, musi być prawdomówny, mądry i uczciwy. Grupa Artystyczna ogółem liczy 40 osób, w DPS grupę reprezentowali: Kinga i Salonea, rycerz Andrzej z Jaszewa i giermek Sławoj.

 

 

Wyszukiwarka

Aktualności

Ogłoszenie konkursu

Ogłoszenie konkursu

1. Zarządzenie Nr 5/2018r. 

2. Regulamin

3. Ogłoszenie Dyrektora

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych 2016

W dniu 05.05.2016 w DPS w Damaszce odbył y się obchody " Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych" to doskonała okazja do pokazanie ich możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne i mentalne, które utrudniają im prowadzenie normalnego życia. Nasi mieszkańcy odczytali wiersz, którego autorem był nasz mieszkaniec Paweł Łuczyński.

Więcej…

Życie to teatr

W Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie dnia 13 maja 2016 po raz dwunasty Środowiskowe Domy Samopomocy w Tczewie zorganizowały, Przegląd Twórczości Teatralnej „Życie to teatr”.

Więcej…