Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Gramy Fair-Play

 

W kwietniu na stadionie 700-lecia w Pszczółkach, nasi mieszkańcy brali udział w Integracyjnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przechodni Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie. W tej batalii nasza drużyna zajęła 2 miejsce, brały udział 4 drużyny z ośrodków: Kolnik, Starogard, Rudno i Damaszka.

 

Opiekunem naszej drużyny był pan Witek Opczyński, który doskonale przygotował naszych zawodników zarówno pod względem fizycznym jak i mentalnym. Zwracał szczególna uwagę na grę czystą i bez fauli. Wszyscy zawodnicy wzięli do serca słowa pana Witka, walcząc o każdą piłkę, zachowując przy tym zasady fair -play. Wszystkie ekipy grały czysto, bez brzydkich fauli i dzięki temu nikt nie nabawił się kontuzji. Po turnieju na uczestników czekała mała niespodzianka przygotowana przez organizatorów. Po turnieju w Pszczółkach pojechaliśmy do siedziby Fundacji „Żyć Godnie” w Kolniku, jak relacjonuje jeden z naszych zawodników pan Jarek Napierski. Tam czekało na nas ognisko, kiełbaski, kawa i napoje. Otrzymaliśmy także pamiątkowe plecaki i medale dodaje pan Jarek. Przechodni Puchar Dyrektora Domu Społecznej w Rokocinie pojechał tym razem do Rudna, który zajął I miejsce. Nasz DPS zajął II miejsce. Hristopolest Hoffman został wybranym najlepszym piłkarzem turnieju i otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. Gratulujemy! Skład drużyny: Bernard Czechowskiego (bramkarz), Jarosław Napierski, Grzegorz Polakowski, Ryszard Misiakowski, Wiesław Filpczyk i Paweł Stasiak.

Wyszukiwarka

Aktualności

Ogłoszenie konkursu

Ogłoszenie konkursu

1. Zarządzenie Nr 5/2018r. 

2. Regulamin

3. Ogłoszenie Dyrektora

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych 2016

W dniu 05.05.2016 w DPS w Damaszce odbył y się obchody " Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych" to doskonała okazja do pokazanie ich możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne i mentalne, które utrudniają im prowadzenie normalnego życia. Nasi mieszkańcy odczytali wiersz, którego autorem był nasz mieszkaniec Paweł Łuczyński.

Więcej…

Życie to teatr

W Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie dnia 13 maja 2016 po raz dwunasty Środowiskowe Domy Samopomocy w Tczewie zorganizowały, Przegląd Twórczości Teatralnej „Życie to teatr”.

Więcej…